Lokalafdelinger

Enhedslisten har 15 lokalafdelinger i København

Kort over de 15 afdelinger af enhedslisten i København
Lokale afdelinger af Enhedslisten i København

Enhedslisten Brønshøj-Husum Vanløse Enhedslisten Nordvest Valby Sydhavnen Vesterbro Indre By Østerbro Nørrebro Park Ydre Nørrebro Indre Nørrebro Blågård Christianshavn Amager Vest Amager Øst

Kontaktpersoner:

Amager Vest
Thomas Friis Jørgensen
E-mail: thomasfj4000@gmail.com

Amager Øst
Marianne Frederik
E-mail: marianne.frederik@mail.dk

Blågård
Per Bregengaard
E-mail: per@bregengaard.dk

Brønshøj-Husum
Jens Borking
E-mail: j.borking@gmail.com

Christianshavn
Lotte Barfod
E-mail: lotte@barfod.org

Indre by
Gunna Starck
E-mail: gunna@enhedslisten.dk

Indre Nørrebro - Den Røde Firkant
Torben Conrad
E-mail: torben.conrad@gmail.com

Nordvest
Sidsel Stoustrup
E-mail:

Nørrebro Park
Hans Henrik Nielsen
E-mail:

Sydhavnen
Jan Fønss
E-mail: mikoguden@yahoo.dk

Valby
Ole Myrtue
E-mail: ole.myrtue@hotmail.com

Vanløse
Rasmus Lillelund Poulsen
E-mail:

Vesterbro
Jens Aare Jensen
E-mail:

Ydre Nørrebro
Karen Skærlund Risvig
E-mail: enhedslisten.ydrenoerrebro@gmail.com

Østerbro
Oskar Zytnik
E-mail: d.trayer1@gmail.com