Lokalafdelinger

Enhedslisten har 15 lokalafdelinger i København

Kort over de 15 afdelinger af enhedslisten i København
Lokale afdelinger af Enhedslisten i København

Enhedslisten Brønshøj-Husum Vanløse Enhedslisten Nordvest Valby Sydhavnen Vesterbro Indre By Østerbro Nørrebro Park Ydre Nørrebro Indre Nørrebro Blågård Christianshavn Amager Vest Amager Øst

Kontaktpersoner:

Amager Vest
Michael Neumann
E-mail: amagervest.enhedslisten@gmail.com

Amager Øst
Marianne Frederik
E-mail: marianne.frederik@mail.dk

Blågård
Ronja G.
E-mail: blaagaard@enhedslisten.dk

Brønshøj-Husum
Lasse Karlsen
E-mail: karlsen@nielsen.mail.dk

Christianshavn
Lis Schertiger-Nielsen
E-mail: christianshavn@enhedslisten.dk

Indre by
Gunna Starck
E-mail: gunna@enhedslisten.dk

Indre Nørrebro - Den Røde Firkant
Jutta Vikman
E-mail: 2200firkant@gmail.com

Nordvest
Reinout Bosch
E-mail: reinoutbosch@hotmail.com

Nørrebro Park
Ulla Morin
E-mail: um@hhnielsen.dk

Sydhavnen
Jan Fønss
E-mail: Mikoguden@yahoo.dk

Valby
Henrik Palsmar
E-mail: henrik@palsmar.dk

Vanløse
Grethe Bidstrup
E-mail: grebid@hotmail.com

Vesterbro
Julia Jakobsen
E-mail: julia_jakobsen@yahoo.com

Ydre Nørrebro
Nanna Overgaard Rasmussen
E-mail: nannaovergaard2200@gmail.com

Østerbro
David Schack Trappaud Rønne
E-mail: david@david-trappaud.com