Lokalafdelinger

Enhedslisten har 15 lokalafdelinger i København

Kort over de 15 afdelinger af enhedslisten i København
Lokale afdelinger af Enhedslisten i København

Enhedslisten Brønshøj-Husum Vanløse Enhedslisten Nordvest Valby Sydhavnen Vesterbro Indre By Østerbro Nørrebro Park Ydre Nørrebro Indre Nørrebro Blågård Christianshavn Amager Vest Amager Øst

Kontaktpersoner:

Amager Vest
Eric Erichsen
E-mail: amagervest.enhedslisten@gmail.com

Amager Øst
Marianne Frederik
E-mail: marianne.frederik@mail.dk

Blågård
Per Bregengaard
E-mail: per@bregengaard.dk

Brønshøj-Husum
Ditte Mørck
E-mail: ditchen@gmail.com

Christianshavn
Lis Schertiger-Nielsen
E-mail: christianshavn@enhedslisten.dk

Indre by
Gunna Starck
E-mail: gunna@enhedslisten.dk

Indre Nørrebro - Den Røde Firkant
Torben Conrad
E-mail: torben.conrad@gmail.com

Nordvest
Mie Backmann
E-mail:

Nørrebro Park
Hans Henrik Nielsen
E-mail:

Sydhavnen
Jan Fønss
E-mail: mikoguden@yahoo.dk

Valby
Henrik Palsmar
E-mail: henrik@palsmar.dk

Vanløse
Grethe Bidstrup
E-mail: grebid@hotmail.com

Ydre Nørrebro
Karen Skærlund Risvig
E-mail: enhedslisten.ydrenoerrebro@gmail.com

Østerbro
Oskar Zytnik
E-mail: d.trayer1@gmail.com