Lokalafdelinger

Enhedslisten har 15 lokalafdelinger i København

Kort over de 15 afdelinger af enhedslisten i København
Lokale afdelinger af Enhedslisten i København

Enhedslisten Brønshøj-Husum Vanløse Enhedslisten Nordvest Valby Sydhavnen Vesterbro Indre By Østerbro Nørrebro Park Ydre Nørrebro Indre Nørrebro Blågård Christianshavn Amager Vest Amager Øst

Kontaktpersoner:

Amager Vest
Martin Kaas
E-mail: amagervest.enhedslisten@gmail.com

Amager Øst
Marianne Frederik
E-mail: marianne.frederik@mail.dk

Blågård
Per Bregengaard
E-mail: per@bregengaard.dk

Brønshøj-Husum
Jannis Dimitrios Tsatsaris
E-mail: jannis.tsatsaris@gmail.com

Christianshavn
Lis Schertiger-Nielsen
E-mail: christianshavn@enhedslisten.dk

Indre by
Gunna Starck
E-mail: gunna@enhedslisten.dk

Indre Nørrebro - Den Røde Firkant
Erik Brandt
E-mail: 2200firkant@gmail.com

Nordvest
Nina Maegaard Sharar
E-mail: ninasharar@gmail.com

Nørrebro Park
Birger Thamsen
E-mail: bthamsen@gmail.com

Sydhavnen
Jan Fønss
E-mail: Mikoguden@yahoo.dk

Valby
Henrik Palsmar
E-mail: henrik@palsmar.dk

Vanløse
Grethe Bidstrup
E-mail: grebid@hotmail.com

Vesterbro
Julia Jakobsen
E-mail: julia_jakobsen@yahoo.com

Ydre Nørrebro
Karen Skærlund Risvig
E-mail: karen.risvig@gmail.com

Østerbro
David Schack Trappaud Rønne
E-mail: david@david-trappaud.com