Aktivist – Zetkin

Zetkin er Enhedslisten Københavns aktivistportal, som du kan tilmelde dig. Du kan herefter blive ringet op af din afdeling ift. konkrete aktiviteter. Det er også muligt at blive registreret som interesseret i konkrete emner, så du bliver kontaktet om netop disse. Zetkin er for alle – både medlemmer og sympatisører.

Aktiviteten i Zetkin er afhængig af den reelle aktivitet i afdelingen samt af, om der er aktivister der opdatere Zetkin med aktiviteter mm. Har du lyst til at blive en del af Zetkinteamet, som er et centralt omdrejningspunkt i f.eks. valgkampe, så kontakt os på 24 52 41 39. Det kræver ingen særlige forudsætninger at være med. Du lærer det efterhånden som vi bruger værktøjet sammen.

Tilknyt dig Zetkin – Enhedslisten København og tilmeld dig aktiviteter organiseret af Enhedslisten København.

Enhedslisten København https://www.zetk.in/o/enhedslisten-kobenhavn

Du kan også tilknytte dig en eller flere lokalafdelinger og tilmelde dig aktiviteter organiseret af lokalafdelingerne.

Enhedslisten Amagar Vest https://www.zetk.in/o/enhedslisten-amager-vest
Enhedslisten Amager Øst https://www.zetk.in/o/enhedslisten-amager-ost
Enhedslisten Brønshøj-Husum https://www.zetk.in/o/enhedslisten-bronshoj-husum
Enhedslisten Christianshavn https://www.zetk.in/o/enhedslisten-christianshavn
Enhedslisten Indre by https://www.zetk.in/o/enhedslisten-indre-by
Enhedslisten Nordvest https://www.zetk.in/o/enhedslisten-nordvest
Enhedslisten Nørrebro https://www.zetk.in/o/enhedslisten-norrebro
Enhedslisten Sydhavnen https://www.zetk.in/o/enhedslisten-sydhavnen
Enhedslisten Valby https://www.zetk.in/o/enhedslisten-valby
Enhedslisten Vanløse https://www.zetk.in/o/enhedslisten-vanlose
Enhedslisten Vesterbro https://www.zetk.in/o/enhedslisten-vesterbro
Enhedslisten Østerbro https://www.zetk.in/o/enhedslisten-osterbro